HÖRNSKÅP, barock, 1700-tal.
Målat. Dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 92. Djup 51,5. Höjd 119,5 cm. Nyckel finns.
Senare målning. Renoverat och kompletterat med bl a senare skiva och lås. Slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10