Stomme av betsat lövträ. Lösa stoppad sits och rygg i grön textil. Fasta stoppade armlän. Sitthöjd ca 51, höjd 90 cm
Kompletterad. Renoverad. Lagningar. Förstärkningar. Senare klädsel. Skador. Slitage.