OKÄND KONSTNÄR 1700-tal, olja på duk 2 st, troligen Holland.
Porträtt avadelskvinna kvinna 82x56. Porträtt av adelsman 82x56.
Dubblerad duk. Retuscher, färgbortfall, krackelyr. Senare fernissa.