Förgylld och bronserad ram med dekor av akantusblad och stiliserade växtslingor. Genombrutet krön. Höjd 160 cm, bredd 68 cm.
Slitage. Dekorbortfall och skador. Lagningar. Retuscher. Senare glas och bakstycke.