PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, soffgrupp i 4 delar, "Minerva", France & Daverkosen, Danmark.
Stomme av teak. Lösa plymåer i rygg och sits. Bord med två hyllplan varav den nedre av flätad rotting. Brickmärkta. Soffans längd 130 + 200 cm. Bordets mått 74 x 74 x 64 cm. Och bord 140 x 70 x 55
Smärre slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar. Rotting med bristningar.