BÅTMODELL, 1900-talets andra hälft.

Enligt uppgift modell av ångbåt som trafikerade Fryken. Bemålat trä med olika detaljer i andra material. Längd 64 cm.

Sedvanligt slitage. Några färgbortfall.

Proveniens

Ströms säteri utanför Säffle

Utropspris
2 000 SEK