Stål, Mekaniskt urverk (manuell), Plexiglas, Läderband (ej original) ca; 1962
Boettnummer 14759 SC-61
Caliber 600
Verknummer 19088833
Fungerar vid enklare test men funktion kan ej garanteras och en genomgång rekommenderas.
Slitage på boett och urverk. Repor på bakboett. Rostangrepp.