MATSERVIS, 104 delar, fintgods, Wexiö guld, Gustavsberg, 1900-tal

18 mattallrikar, diameter 24 cm. 18 djupa tallrikar, diameter 24 cm. 12 djupa tallrikar, diameter 19 cm. 24 assietter, diameter 19 cm. 23 assietter, diameter 16 cm. 1 såsbåt, längd 24 cm. 6 serveringsfat, längd 27 - 37 cm. 1 terrin med lock, längd 29 cm. 1 kanna, höjd 21 cm.

Åldersrelaterat slitage med varierande skick. Vissa med nagg, gulnad och sprickor. Ställvist krackelerade.

Utropspris
5 000 SEK