Design
1086079

TAKLAMPA, troligen 1950 / 60-tal.

Stomme av mässing med glaskupor. 18 ljuspunkter. Diameter ca 62, höjd ca 180 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Några socklar med bristningar.

Utropspris
12 000 SEK