TISSOT, armbandsur, 17 mm.

18K guld, mekaniskt urverk (manuell), fasettslipat safirglas, länk i 18K, vikt 28 g, ca 1960/70-tal

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Buckla i bakboett. Ej genomgången. Ingen servicehistorik föreligger och funktion kan därav ej garanteras.

Placering
K3

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Malin Jigfelt

    Göteborg

    Malin Jigfelt

    malin.jigfelt@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    4 950
    479 EUR
    565 USD

    Budhistorik (11 bud)
    3A16 okt 22:184950SEK
    416 okt 22:184750SEK
    3A16 okt 22:184500SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes