ALF WALLANDER, vas, flintgods, jugend, omkring sekelskiftet 1900.

Dekor av bockmaskaroner och vindruvor. Höjd ca 28 cm.

Visst bruksslitage med krackelyr. Sprickor. Glasyrnagg på fot.

Utropspris
2 000 SEK