INGEGERD SILOW, MATTA, rölakan, ca 234 x 167 cm, signerad IS.
Ljusmelerad botten med polykroma ränder, stiliserade blommor och ramverk.
Något slitage, smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar, flera saknas.