BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Eva", DUX, 1900-talets andra hälft

Stomme av skiktlimmad bok. Sits av sadelgjord. Märkta "Bruna Mathsson by DUX". Sitthöjdm 36 cm

Lättare ytslitage med någon fläck och fåtal märken.

Utropspris
6 000 SEK