Dekor av målade sommarblommor och blad i relief. Förgylld kant. Omfattande 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, tio assietter (+1 med udda dekor), fem uppläggningsfat, två skålar, en såsskål och en bringare.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.