MATSERVIS, 55+1 delar, KPM, 1900-talets mitt

Dekor av målade sommarblommor och blad i relief. Förgylld kant. Omfattande 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, tio assietter (+1 med udda dekor), fem uppläggningsfat, två skålar, en såsskål och en bringare.

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK