MATSKEDAR, 10 st, silver, bl a 1700-tal.

Per Emanuel Holmberg, 1841. L 20.5. Stephan Halling, Örebro, 1802. L 21. Johan Petter Grönwall, Stockholm, 1828. L 22. Johan Friedrich Hollman, Skänninge, 1822. L 21. Övriga 3 otydliga stämplar.

Slitage, bucklor samt skador.

Utropspris
1 500 SEK