FÅTÖLJER, ett par, Engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

Stoppad, med lös stoppad knapphäftad sittdyna. Klädd i läder med dekorspik. På ben av betsat lövträ. Sitthöjd 42 cm, total höjd 93 cm.

Slitage, ställvis hård. En knapp saknas.

Utropspris
3 000 SEK