BESTICK, 45 delar, silver, bland annat J Wahlström, Jönköping 1841, 1800/1900-tal.

10 matknivar med blad av rostfritt år, 21 cm.
6 matgafflar, 19,5 cm.
6 matskedar, 23 cm.
6 matskedar, 20 cm.
1 matsked, 21,5 cm.
10 efterrättsskedar, 15 cm.
6 teskedar, 14-14,5 cm.

Total vikt inklusive knivar 2314 g.

Slitage. Repor.

Utropspris
6 000 SEK