HANS OLSEN, soffgrupp, 4 delar, CS Möbler, Danmark, 1950/60-tal.

Palisander. Svart skinn. Soffa, tre-sits, lösa plymåer, längd 187 cm. Två fåtöljer med lösa plymåer. Bord med utdragbara sidoskivor, längd 147 cm, bredd 60 cm, höjd 48 cm. Märkt "Made in Denmark CS Möbler Copenhagen" och "Danish Furnituremakers Control".

Konditionsrapport

Klädsel med kraftigt slitage. Repor. Märken. Bordsskiva blekt med fläckar.

Om Cites
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Claes Andersson

    Claes Andersson

    claes.andersson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss