EDUARDO CHILLIDA, mapp, utgiven av Maeght Editeur, 1965, signerad och numrerad 110/175
"Le Chemin des Devins suivi de Ménerbes", innehållande etsningar och ett präglat skyddsomlag, i hård portfölj. Arches-papper. Signerad av Chillida och André Frénaud. Portföljens mått 39 x 32,5 cm.
Slitage. Portfölj med slitage. Genomblödning av tryck på motstående sidor. Enstaka veck. Något gulnad.