Design
1087759

Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)

HELENA TYNELL, VAS, glas, signerad Riihimäen Lasi Oy H. Tynell.

Ljusgröntonat glas. Höjd 18 cm.

Smärre kantnagg på botten.

Formgivare

Utropspris
150 EUR