HANS-AGNE JAKOBSSON, TAKLAMPA, Markaryd, 1900-talets senare hälft.

Mässingsstomme, 12 st ljuspunkter med runda bärnstensfärgade glaskupor. Bär tillverkarens etikett. Diameter ca 57 cm. Total höjd 71 cm.

Konditionsrapport

Smärre ytslitage. Några sprickor i stommen. Två glaskupor med skador.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - B1

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Thomas Luoma

Thomas Luoma
Specialist, konst, konsthanverk, vapen, utmärkelsetecken och militaria

thomas.luoma@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 600 EUR

    Slutpris

    440
    EUR
    4 546 SEK
    518 USD

    Budhistorik (9 bud)
    818 okt 18:02440EUR
    214 okt 22:19420EUR
    714 okt 16:58400EUR
    Acceptpris på 400 EUR uppnåddes