LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsbergs Studio, 1900-talets tredje kvartal.

"Gamla Stan". Delvis polykromt glaserad. Märkt "Lisa L Gustavsberg" samt med Studiohanden. Mått ca 29 x 29 cm.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
2 000 SEK