MEISSEN, matservis, 39 delar, porslin, 1900-talets första hälft.

Dekor i rött.
7 mattallrikar, diameter 24 cm
6 entretallrikar, diameter 20 cm
2 tekannor
1 honungsburk
1 mjölkkanna
5 äggkoppar
4 assietter, diameter 15 cm
1 vas
1 cigarettfat
2 lockdosor
6 tekoppar med fat
1 fiskfat, längd 55 cm
2 serveringsfat

Bruksslitage. Några nagg. Ett tefat lagat.

Utropspris
4 000 SEK