MATSERVIS, 46 delar, porslin, "Devon Rose", Wedgwood, 1900-talets andra hälft.

Bestående av:
19 mattallrikar, diameter 26 cm
1 serveringsfat, längd 35 cm
12 djupa tallrikar, diameter 22 cm
13 entretallrikar, diameter 20 cm
1 såsskål med fat

Smärre bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK