LJUSKRONA, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal

Stomme av mässing, behängd med prismor. Droppbotten. Dekor av lejonmaskaroner. Plats för sex ljus och kompletterad med sex elektriska ljuskällor. Höjd ca 73 cm

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK