PORTRÄTT, olja på duk, ca 1900, signerad Reztcov.

Nikolaj II (i det kejserliga livgardets husarregementets uniform). Bildstorlek ca 79x66 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Smärre fläckar. Vågig duk. Ram med slitage och smärre skador.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - B600

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johanna Lindfors

Johanna Lindfors
Specialist, konst.

johanna.lindfors@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 EUR

    Slutpris

    11 650
    EUR
    120 367 SEK
    13 727 USD

    Budhistorik (55 bud)
    615 okt 18:3211650EUR
    1215 okt 18:3211450EUR
    6A15 okt 18:3111250EUR
    Acceptpris på 1 500 EUR uppnåddes