PORTRÄTT, olja på duk, ca 1900, signerad Reztcov.

Nikolaj II (i det kejserliga livgardets husarregementets uniform). Bildstorlek ca 79x66 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Vågig duk. Ram med slitage och smärre skador.

Utropspris
2 000 EUR