ARNE VODDER, karmstol "51A", Sibast Furniture, Danmark, 1950-/60-tal.
Stomme av teak. Ryggbricka med flätad rotting. Grön klädsel. Brickmärkt.
Bruksslitage. Skador på ryggbrickan. Märken. Fläckar.