Sex miniatyrer av Carl-Harry Stålhane samt en av Gunnar Nylund. Höjd ca 2- 4 cm.
Smärre slitage. Skålen av Nylund av andrasortering. Ställvis krackelyrer. Obetydliga nagg. En del med tillverkningsdefekt i glasyren.