SÅSSNIPOR, sex stycken med FAT, fem stycken, porslin. Frankrike, med Sevres liknande stämpel, 1900-tal.

I form av svan. Invändigt förgylld. H 9. L 11,5 cm. Längd på fat 15 cm.

Slitage. Ett skadat fat. Skador på koppar.

Utropspris
3 000 SEK