MATSERVIS, flintgods, 35 delar "Carrara", Gustavsberg. omkring 1900.

27 st mattallrikar, några skiljer sig i brättet.
7 st djupa mattallrikar,
3 st assietter,
1 st serveringsskål,
1 st ovalt serveringsfat,
1 st runt serverings fat.

Åldersrelaterat slitage. Slitage. Missfärgad. Ställvis krackelerad.

Utropspris
1 500 SEK