30 st mattallrikar, nagg förekommer. 17 st djupa mattallrikar, nagg förekommer 10 st assietter, 2 st förrättstallrikar, 1 st serveringsskål, 1 st mindre serveringsfat.
Åldersrelaterat slitage. Slitage. Nagg. Missfärgningar. Krackelyr.