SERVISDELAR, 9 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Såsskål (1/1105), serveringsskål (1/1018), fem ovala serveringsfat (1/1115, 1/1146, 1/1147), två skålfat (1/1143). Längd ca 21- 30 cm.

Lättare bruksslitage. Två delar av andrasortering.

Utropspris
4 000 SEK