Spår av invändig förgyllning, runda på tresvängda fötter med bladanfanger, driven och ciselerad dekor av blommor. Diameter 7,5 cm, höjd 4 cm, vikt 196 gram.
En fot något intryckt, åldersbetingat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.