Teakfaner. Tvådelat. Överdel med hyllinredning. Undeldel med hyllinredning och lådor. Brickmärkt. Bredd 105, djup 42, höjd 168 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Repor. Fläckar. Avslag på underskåpets ena dörr. Lådor saknas. Fanerskador. Möjligen ej ursprungligen sammanhörande delar.