BESTICKSERVIS, 110 delar, "Rosenholm", silver, GAB, Stockholm/Eskilstuna, 1950- 2000-tal.

14 bordsgafflar, 24 bordsknivar med blad av rostfritt stål, tolv bordsskedar, två matgafflar, tre matskedar, tolv dessertskedar, tolv smörgåsgafflar, tolv smörgåsknivar med blad i rostfritt stål, tolv kaffeskedar, fem smörknivar med blad i rostfritt stål, såsslev samt mindre serveringssked. Längd ca 10,5- 20 cm. Total vikt ca 3580 g.

Bruksslitage. Någon variation i storlek pga olika tillverkningsår.

Utropspris
10 000 SEK