Design
1091118

BESTICK, 59 delar, Hackman, Finland, 1900-talets senare hälft.

Består av:
12 gafflar, längd 19 cm.
12 knivar, längd 20 cm.
12 knivar, längd 22 cm.
12 skedar, längd 20 cm.
9 skedar, längd 13 cm.
Ett par salladsbestick, längd 25 cm.

Bruksslitage. Repor. Märken.

Utropspris
1 500 SEK