STOLAR, 10+1 st, Grange, Frankrike, 1900-talets andra hälft.

Betsat lövträ. Lös, stoppad sits. Brickmärkta. Sitthöjd 45 cm. Stolskydd medföljer.

Konditionsrapport

Stomme med bruksslitage och märken. Ställvis omfattande slitage med mycket smutsig klädsel och stolskydd med fläckar, varav flertalet större fläckar, samt djupa revor. Karmstol saknar klädsel helt.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Malin Jigfelt

Göteborg

Malin Jigfelt

malin.jigfelt@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    9 800
    949 EUR
    1 118 USD

    Budhistorik (71 bud)
    211 okt 21:369800SEK
    411 okt 21:359600SEK
    2A11 okt 21:359500SEK