STOLAR, 10+1 st, Grange, Frankrike, 1900-talets andra hälft

Betsat lövträ. Lös, stoppad sits. Brickmärkta. Sitthöjd 45 cm. Stolskydd medföljer.

Stomme med bruksslitage och märken. Ställvis omfattande slitage med mycket smutsig klädsel och stolskydd med fläckar, varav flertalet större fläckar, samt djupa revor. Karmstol saknar klädsel helt.

Utropspris
2 000 SEK