HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampa, troligen 1960-tal.
Stomme av teak. Etikettmärkt samt märkt HAJ ÅHUS på väggfästet. Längd ca 47 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestad.