MATSERVIS, 46 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, Danmark

10 assietter Ø19,5, 12 assietter Ø17, 1 Kaffekanna, 1 sockerskål m lock, 1 möjlkkanna, 1 sockerströare, 1 lägre skål, 2 skålar på fot, 1 mindre skål, 14 tekoppar m fat Ø15 + 2 fat.

Bruksslitage. Någon fläck och ställvis blekt. Något kantnagg. Andrasortering.

Utropspris
2 000 SEK