Design
1091610

GRETE JALK

(Danmark, 1920-2006)
GRETE JALK
(Danmark, 1920-2006)

GRETE JALK, fåtölj, Glostrup Møbelfabrik, 1950/60-tal.

Stomme av teak. Lösa dynor i textil. Sitthöjd 40, höjd 71, bredd 72, djup 65 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
3 000 SEK