Guld/stål, mekaniskt verk (automatisk), plexiglas, datum, monocoque-boett, läderband och flexlänk (ej original), ca 1960-tal
Åldersrelaterat slitage. Repor. Nagg i bakboett. Fungerar vid enklare test. Ingen servicehistorik föreligger och funktion kan därav ej garanteras.