ALVAR AALTO, karmstol, "41 Paimio", Artek 1900-talets slut.

Armstöden i lackerad björk. Sitsen svart böjd plywood. Bredd 60 cm, sitthöjd 33 cm, total höjd 64 cm.

Konditionsrapport

Ställvis slitage. Fläckar.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    4 dagar 8 timmar

    Utropspris: 600 EUR

    700
    EUR
    7 232 SEK
    825 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 720 EUR
    EUR

    OKAvbryt

    Budhistorik (12 bud)
    2A17 okt 15:53700EUR
    517 okt 15:53680EUR
    2A17 okt 12:00660EUR
    Acceptpris på 400 EUR uppnåddes