12 bordsknivar, längd 20 cm
12 bordsgafflar, längd 18 cm
12 bordsskedar, längd 18 cm
12 kaffeskedar, längd 12 cm
12 fiskknivar, längd 21 cm
12 fiskgafflar, längd 17,5 cm
1 tårtspade, längd 24 cm
2 serveringsskedar, längd 21,5 cm
1 såsslev, invändigt förgylld, längd 17 cm.
Vikt exklusive knivar med stålblad 2514 g.
Obetydlig slitage.