Anna-Lisa Thomson

(Sverige, 1905-1952)
Anna-Lisa Thomson
(Sverige, 1905-1952)

ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods. Uppsala Ekeby 1940/50-tal.

Reliefdekor av lövverk, höjd 16 cm.

Slitage. Smärre fläckar samt smärre glasyrspricka.

Formgivare

Utropspris
2 000 SEK