MATTA, slätväv, ca 309 x 200,5 cm, tillskriven Kim Naver. 1900-talets slut.

Botten med fält med diagonala linjer i svart och benvitt.

Något slitage och smutsig, fläckar, obetydliga skador.

Utropspris
4 000 SEK