RON ARAD, stolar, ett par "Tom Vac chairs", 1997, Ron Arad Associates, upplaga om 500 exemplar.

Aluminium, krompläterade ben, signerad Ron Arad 151/500 samt 152/500.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H40

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Eva Seeman

    Eva Seeman
    Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

    eva.seeman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    13 000
    1 267 EUR
    1 444 USD

    Budhistorik (37 bud)
    512 jan 17:4013000SEK
    612 jan 17:3812500SEK
    5A12 jan 17:3812210SEK