Svart lackat skinn med guldfärgat foder. Dekorerade med guld- och silverfärgade kedjor. Etikettmärkt "SVAN SKODON IMPORT STOCKHOLM". Enligt märkning storlek 36,5. Kartong medföljer
Bruksslitage, repor
Säljaren kommer att skänka hela intäkten till välgörande ändamål.