ROLF SINNEMARK, fat samt miniatyrer, 2 st, stengods, Rörstrand, fatet signerat.
Svart glasyr med dekor av geometriska former. Diameter 7,5- 67 cm.
Bruksslitage. Fatet av andrasortering. Miniatyrerna med krackelyr. Repor.
Inger Persson