Arne Jones E1299

Arne Vodder

(Danmark, 1926-2009)
Arne Vodder
(Danmark, 1926-2009)

ARNE VODDER, skrivbord, Sibast Möbler, Danmark, 1900-talets tredje kvartal.

Fanerat med jakaranda. Skivans kortsidor med upphöjda kanter. Två hurtsar med tre respektive två lådor. Brickmärkt. Längd 204 cm, bredd 90 cm, höjd 75 cm.

Mindre bruksslitage. Mindre fläckar. Krackelyrer i lacken. Obetydande torrspricka på den ena kortsidans kant. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
12 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer