ROBERT THEGERSTRÖM, olja på duk, signerad och daterad 1878.

Porträtt av flicka i folkdräkt. Bildens mått 55 x 47 cm.

Konditionsrapport

Sedvanligt ytslitage. Krackelyrer. Mindre retusch. Något ytsmuts samt någon fläck.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - P2

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Karin Larsdotter

    Göteborg

    Karin Larsdotter

    karin.larsdotter@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CEST

    4 dagar 1 timme

    Utropspris: 10 000 SEK

    2 000
    194 EUR
    228 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 2 200 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (1 bud)
    118 okt 16:512000SEK